Google+ FacebookFlickr
iletişim

Toroslarda Zirve Tırmanışı ve Yürüyüşleri

Dünyanın en güzel doğa güzelliğine sahip ve en zengin endemik bitki örtüsüne sahip dağlarından biri olan Toros Dağları eşsiz tırmanış doğa yürüyüşü ve fotoğraf safari aktiviteleri yapma imkanı sunmaktadır. Doğa sporları ile ilgilenen ve bir doğa aşığı olan firmamız kurucularından olan MARİANNE VAN DOREN öncülüğünde kurulmuş olan doğa ve nehir sporları aktiviteleri grubu ile 2001 yılında başlayan hikayemiz 2008 sonu itibariyle ANTRAFT TURİZM bünyesinde kurumsal olarak devam ediyor. Antalya ve yakın çevresinde bulunan popüler rotalardaki Doğa Yürüyüşü etkinlikleri ile bu süreçte birçok dostumuzu Doğa Sporları ile tanıştırdık. Doğa Sporları ile uzun zamandır ilgilenen deneyimli Doğa Sporcuları ile ilk kez bizimle yürünen ANTRAFT TURİZM özel rotalarını keşfettik. Deneyimli Dağcı ve Kaya Tırmanışçı hocalarımızın önderliğinde Dağcılık ve Kaya Tırmanışı etkinlikleri gerçekleştirdik.


Günübirlik Toroslarda Patikalar Keşfi

Kültürel Turlar ve Gezilerde misafirlerimizle keyifli vakitler geçirdik. Ülkemizin ve dünyanın en güzel rotalarında seçkin bir katılımcı profili ile Yürüyüş rotalarını, Kültürel Gezi rotalarını, dağları, patikaları, Antik Kentleri, yerel lezzetleri ve kültürleri birlikte keşfetmek için biraradayız. ANTRAFTTURİZM SEYAHAT ACENTASI; başta Antalya ve yakın çevresi olmak üzere ülkemiz ve tüm dünyada Doğa Turizmi uzmanlık alanında Doğa Yürüyüşleri, Kültürel Geziler ve Turlar, Dağcılık, Kaya tırmanışı etkinlikleri düzenler. Doğa Sporları etkinlikleri alanında gerekli eğitimleri almış ve gerekli belgelere sahip etkinlik liderleri tarafından organize edilmektedir.

Doğa Yürüyüşü

Hiking yada trekking olarak da adlandırılan bu Doğa Sporları aktivitesinin dünyada geçmişi çok eskiye uzansa da ülkemizde yeni gelişen bir spor dalı. Yeni Coğrafyaları keşfettiğimiz, spor yaptığımız, sosyal ilişkilerimizi geliştirdiğimiz bu etkinlikler belirli kurallarla ve donanımla yapıldığında şehrin kaosundan uzaklaşmak isteyenler için en iyi seçeneklerden biri. Standart parkurlarımız doğa Yürüyüşü başlığı altında duyurusunu yaptığımız önemli bir sağlık sorunu olmayan herkesin katılabileceği rotalardan oluşur.Zorluk derecesi 6 üzerinden1,2,3 ve 4 dereceleri kapsamaktadır.

Performans Yürüyüşleri

Doğa sporlarında belli bir deneyim ve performansa ulaşmış sporcularla zorlu parkurlarda yapılan doğa yürüyüşleridir. Zorluk derecesi 6 üzerinden 5 ve 6 dereceleri kapsamaktadır. Suda yürüyüş, Yaz aylarının serin ve eğlenceli seçeneği Genellikle kolay yürüyüşler olarak planlanır. Karda yürüyüş Kış aylarının vazgeçilmezi, Sedir, Toros Göknarı ve Ardıç ağaçlarının kar örtüsü ile eşsiz uyumu. Donanım ve genellikle deneyim gerektiren parkurlarda yapılır.

Tazı Kanyonu Doğa Yürüyüşü Turları

Tazı Kanyonu - Köprüçay'da Rafting Gezisi; ​Özellikle rafting meraklılarının uğrak noktası Köprülü Kanyon Milli Parkı'nın içinde bulunan Tazı Kanyonu da fotoğraf meraklılarının uğrak noktası haline geldi. Biz de sizler için bu iki noktayı birleştirerek yepyeni bir tur programı oluşturduk!
Tazı Kanyonu - Selge - Köprülü Kanyon turları; Bilgelik Vadisi Tazı Kanyonu, Pisidya Antik Kenti Selge ve dünyaca ünlü Köprülü Kanyon bu turda.

Kovada Gölü Yazılı Kanyon

Kovada Gölü - Yazılı Kanyon ; Isparta'nın koruma altındaki doğal güzellikleri Kovada Gölü, Yazılı Kanyon ve Kasnak Meşesi Ormanları bu turda, Altınbeşik Mağarası - Düğmelievler, Akseki ve İbradı'nın tarihi ve doğal güzellikleri bu turda. Kayaköy - Telmessos - Kadyanda, Fethiye'de doğayla tarihin buluştuğu mekanlar; Kayaköy, Telmessos, Kadyanda bu turda

Arykanda - Lymra - Ördibek Yaylası ; Finike'nin Likya dönemine ait iki önemli antik kenti ve Sedir Ormanları ile ünlü Ördibek Yaylası bu turda.
Adrasan Feneri - Olimpos Gezisi ; Olimpos Antik Kenti ve plajı, Adrasan'ın eşssiz güzellikteki kumsalı bu turda!

Antalya'da rafting turları günübirlik yemek ulaşım herşey dahil geziler turlar fiyatları. Antakya'da en ucuz güzel aktiviteler etkinlikler proğramları tavsiye!

Katılım Şartları&Organizasyon : Doğa Yürüyüşleri'ne katılan dostlarımız şunu unutmamalıdır ki; Doğa Yürüyüşü öncelikle bir sportif etkinliktir ve belli kurallara dayanır
Acentamız Doğa Yürüyüş rotalarını en zordan kolaya bütün zorluk derecelerinde planlamaktadır. Bu noktada katılımcıların deneyimi, performansı ve donanımı hangi zorluk derecesinde parkura katılacağı konusunda temel belirleyicidir. Doğa Yürüyüşlerinde, etkinlik programını, yürüyüş rotasını, katılımcıların güvenliğini ve etkinliğin seyrini sağlamakla sorumlu olan kişi YÜRÜYÜŞ LİDERİ'dir. Katılımcılar Yürüyüş Liderinin yönlendirmelerine ve uyarılarına uymak zorundadır. Yürüyüş Lideri Hava koşulları, grubun güvenliği, katılımcıların sağlık durumu ile ilgili beklenmeyen ve öngörülemeyen durumlarda etkinlik rotasını değiştirebilir, etkinliği iptal edebilir.

Doğa Yürüyüşlerine katılmak isteyen dostlarımız etkinlik öncesi telefonla yada yüz yüze yürüyüş liderleri ile görüşerek kendi performans, deneyim ve donanımına uygun etkinliği Yürüyüş Lideri ile birlikte belirler. Acentamız Doğa Yürüyüşü etkinliklerine katılan misafirlerimize Ulaşım, Yürüyüş Liderliği, Rehberlik, sigorta hizmeti sunmaktadır. Doğa sporları etkinliklerinde katılımcılar yiyeceklerini yanında getirir.
Katılımcılar servis güzergahı üzerinde bineceği noktayı rezervasyon sırasında belirtir. Etkinlik dönüşünde katılımcılar alındığı noktaya bırakılır. Etkinlikler günübirlik (hiking) yada bir günden fazla (trekking) planlanabilir.

Nehirler haritası

Unutamayacağınız bir gün ve etkinlik için biz daima buradayız